Czego potrzeba aby zostać dobrym barmem?

On 22 March 2015, in Jak Zostać Barmanem, by Daniel Czepczyk

W życiu koszykarza kontuzje traktuje się jak chleb powszedni. Wizyta w salonie rehabilitacyjnym to jeden ze stałych punktów dnia. Jednak czy akupunktura, masaż sportowy, prądy, krioterapia i inne metody wracania do zdrowia są najważniejsze? Nie! Pierwsze skrzypce gra czas. Zainteresowany masażem? To dobrze, bo nie świadczę takich usług masowo. Ale możesz czytać dalej, aby poczuć się niczym po najlepszym masażu w życiu. Czujesz się zrelaksowany gdy wiesz, że aby zyskać tajemniczą pewność barmana, o której piszę znacznie więcej w swojej książce dla barmanów – potrzeba czasu! Jako barmanka musisz dojrzeć. Zapuścić „wąsy” swojej pewności. Rosną z każdą odkrytą odpowiedzią na pytanie. Z czasem już doskonale wiesz jak zareagować słysząc: „jakiegoś dobrego drinka, poproszę”, „najlepszy koktajl dla mojej narzeczonej” lub „jak zrobić 100 koktajli w 40 minut?”. 

Dlatego wyluzuj. Z każdym kolejnym dniem spędzonym za barem będziesz naturalnie zyskiwał pewność „jestem zajebisty!”. To potężna przewaga osób z „wąsami”, bo gdy czujesz wewnętrzną pewność, że nic i nikt Cię nie zaskoczy, to sam zaczynasz zaskakiwać. Rzucasz dowcipami jak z rękawa, trafiasz idealnie w ulubione tematy gości, pieścisz ich ego komplementami lub po prostu wykonujesz swoją robotę na najwyższym poziomie. Dlatego standardowe kursy barmańskie nie są koniecznością.

Twoje działanie za barem razy spędzony tam czas – równa się Twoja Zajebistość! Jeśli masz w tym momencie 24 lata to naturalnie masz przewagę nad 16-latkiem po czterech kursach barmańskich. Z większą łatwością poprowadzisz rozmowę z ludźmi z siwymi włosami z Irlandii lub rozanielonymi dziewczynami na wieczorze panieńskim. Jeśli działasz do tego stopnia, że dwa lata temu byłeś o 80% słabszy od dzisiejszej wersji samego siebie – to poczekaj. Czas zapuści „wąsa” i poczujesz się jak najlepsza barmanka z wąsem na świecie! ;–). Wiesz, w Mongolii to może się udać!

Daniel Czepczyk, AngelEffectBar.pl

PS Możesz pokazać, że działasz zostawiając komentarz. 

PPS Dobrego Dnia! 

Autor bestselleru \"Tajemnice Pewności Barmana\", twórca Angel Effect Bar oraz Boskich Barmanów, od 7 lat szejkuje z uśmiechem koktajle, w wolnych chwilach maluje obrazy i delektuje się życiem. Daniel Czepczyk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg