Wierze w Ciebie!

On 30 August 2014, in Jak Zostać Barmanem, by Daniel Czepczyk

Może dobrze wiesz kim jestem. Może właśnie zaczynasz mnie poznawać. Wcale nie jest ważne abyś znał drinki, które serwuję. Nie jest ważne abyś wiedział, że za barem dobrze czuję się w czarnej koszuli z fioletowym krawatem. Za to pragnę abyś wiedział, że wierzę w Ciebie!

Na ekranie mojego komputera z rosnącą ciekawością czytałem książkę, która zmusiła mnie do sprecyzowaniu moich marzeń. Wiem, że moje marzenia nie muszą być dla Ciebie ciekawe. Ale jedno z nich jest związane z Tobą!

Do dzisiejszego dnia ponad sto trzydzieści osób napisało do mnie wiadomość z pytaniem: „Dlaczego to robisz?, Dlaczego szkolisz barmanów, nakręciłeś materiały, napisałeś wartościowe porady, które przesyłasz na liście (www.kursy–barmanskie.pl)?” 

Może Ty też pragniesz znać odpowiedz na te pytania? Jeśli nie, to nie czytaj dalej. Rozwiązaniem zagadki jest:

Wierzę, że Ty, właśnie Ty, zostaniesz barmanem! (trzy razy łatwiej niż teraz myślisz). Jak możesz to osiągnąć?

Co więcej: wierzę, że możesz osiągnąć ten cel, bez inwestycji w: kurs barmański, szkolenie barmańskie, bezpłatne praktyki. Możesz zostać barmanem bez doświadczenia i aparycji Jamesa Bonda czy Angeliny Jolie. Wierzę, że staniesz za dobrą ladą barmańską idąc do niej prostą ścieżką. Wierzę w Twoją pasję, absolutną chęć bycia jak najlepszym. Wierzę, że pragniesz coś udowodnić tym wszystkim, którzy wątpią w Twoje zdolności. Wierzę w Twoją osobę, tym bardziej wierzę, im więcej zawodowych barmanów pisze do mnie na adres daniel.czepczyk@gmail.com „Zaufałem Ci i udało się! Miałeś rację. Zapraszam do baru “X” i jeszcze raz wielkie Dzięki!”

Wierzę w prawdziwość mojego punktu widzenia do tego stopnia, że teraz siedzę w bałaganie mojego biurka przy laptopie. Piszę te litery składające się w zdania. Zakończyłem pisać książkę właśnie dla takich osób jak Ty. Bo wiem jak może czuć się osoba, która pragnie zostać barmanem. Zdaję sobie sprawę jak może czuć się barman, który jeszcze nie jest pewny swoich umiejętności. Doskonale zdaję sobie sprawę jak czuje się osoba, która pragnie wiedzieć, poznawać i doświadczać więcej. Ja ciągle to czuję.

Wracając do marzenia związanego z Tobą. Marze o twoich… efektach. Abyś do mnie napisał: „Udało mi się!”. Zresztą nie musisz pisać. Wystarczy, że Ci się uda. Może pewnego dnia podróżując po świecie, odwiedzając najlepsze bary, będę miał osobny rachunek u wdzięcznego barmana.

Autor bestselleru \"Tajemnice Pewności Barmana\", twórca Angel Effect Bar oraz Boskich Barmanów, od 7 lat szejkuje z uśmiechem koktajle, w wolnych chwilach maluje obrazy i delektuje się życiem. Daniel Czepczyk

13 Responses to Wierze w Ciebie!

 1. Amorphis84 says:

  Ja też mam nadzieje że to Twoje i moje marzenie się kiedyś spełni… Może za rok… Może za 5 lat…?? Marzy mi się praca barmana… Jednak ja… Zwykle nie mam na głupie piwo… a co dopiero na alkohole by robić drinki… Moi znajomi też nie robią imprez drinkowych… Wiadomo żeby jakoś objechać kupuje się najtańszą wódkę… Która nieraz jest gorsza niż paliwo rakietowe… Może kiedyś… Gdzieś… Ktoś… Mimo mojego wyglądu będzie mnie chciał zatrudnić…?? Nie wiem… Czas pokaże… 😉 Życzę Ci wesołych, spokojnych, radosnych, świąt Bożego Narodzenia przepełnionych ciepłem i szczęściem oraz udanych imprez… A także szczęśliwego nowego roku… Gdyż to już chyba koniec Twojego kursu… I cholernie dziękuję Ci za tyle przydatnych informacji za te przepisy na drinki itp… Mam nadzieję że to w końcu kiedyś mi się przyda… 😉
  Pozdrawiam.

  • admin says:

   Dzięki za życzenia, i całą gromadę pozytywnych słów.
   Nie wiem czemu ale wyczuwam, że dokońca siebie nie lubisz. A jest to bardzo ważne. Nie chcę tutaj pisać psychologiczną gadką ale umysł człowieka może wymyślać tysiące wymówek maskując żródło problemu.
   Jeśli chodzi o wygląd to jest to częsty hamulec aby zostać kelnerką/kelnerem/barmanem/barmanką/prezenterem itp. Rozwiązaniem tego problemu to zaakceptowanie własnego “ja”. Określenia piękny, przystojny, dobry, zły itp to są puste słowa, które bez porównania nic nie znaczą. Przykładowo brylantowa sukienka jest piękna gdy jest obok zwykłej sukienki, którą można wręcz określić brzydką. Zwykła sukienka jest piękna gdy porównujesz ją z sukienką przypominającą worek ziemniaków.
   Kolejna rzecz jeśli chodzi o wygląd > ludzie oceniając daną osobę podświadomie uwzględniają jego stan konta, pozycje społeczną, osiągniecia, pewnośc siebie itp. Przykład…wyobraż sobie….Obok Ciebie stoi Brad Pitt. Kto jest przystojniejszy? … teraz zmieniasz towarzystwo, stoi obok Ciebie śmierdzący obrzygany menel kto jest przystojny? …Dlatego przestań się porównywać. A już na koniec…przejdz się po lokalach..i zobacz czy faktycznie za barem pracują modelki i modele? Ja znam wiele zawodowych barmanów z większym brzuchem itp (faktycznie ludzie widzą w nich atrakcyjniejsze osoby gdy stoją za barem, bo ich umysł czyta obraz>barman=przystojny, atrakcyjny. Skoro im się udało to o co kaman?
   Życzę powodzenia, przepływu tajemniczej energi by zacząć działać. (pieniądze, brak doświadczenia, brak możliwości = wymówki = przykrywka faktycznego problemu)… Czy już mówiłem, że cierpię na psychologiczne zboczenie. Wiem, że to nie tylko twój problem…wiele osób ma podobne. Ja, moja babcia, sąsiad i twoja sąsiadka.

 2. Daniel wielkie dzięki za zawsze pozytywne słowa !!!!!

  Ode mnie na mikołaja masz zaproszenie na najlepszą tequile w mieście 🙂

  Trzymaj się ziom !!!!

  Pozdrawiam Długi

  ps.czekam na książkę cały czas 🙂

 3. Barux says:

  Daniel, dzięki że we mnie wierzysz 🙂 Bardzo motywujący tekst. Już nie mogę się doczekać chwili, gdy po raz pierwszy stanę za barem, chociaż na to się póki co nie zanosi ;P
  Pozdrawiam

 4. katja says:

  misiu jest wiele osob ktory ci zaufaly

 5. Marezeh says:

  Niezmierna szkoda, że nie zobaczę Ciebie na ekranie mojego laptopa w coraz to nowszych filmikach i kolejnym wydaniu.

  Wielkie dzięki za pomoc i rozumiem wagę Twojego przesłania. Wielu ludzi będąc ekspertami w jakiejś dziedzinie zamyka się we własnym “pokoju” nie chcąc dzielić się wiedzą,a by pozostać na szczycie jak najdłużej. Ty poszedłeś w inną stronę i dzielisz się tym wszystkim z nami z uśmiechem na twarzy pragnąc, aby ta barmańska społeczność się poszerzała. Za to ogromny szacunek.

  Przede mną długa droga, którą postaram się przebyć jak najszybciej. Na razie zajmę się zakupem barmańskich zabawek, poćwiczę z drinkami (już w ten weekend z przyjaciółmi), wyrobie sobie ten pieprzony papier z Sanepidu i będę atakował krakowskie puby i kluby 🙂

  Także do zobaczenia w Krakowie Daniel!

 6. Sugal says:

  Dzięki wielkie!

 7. Kamila says:

  od ilu lat jestes barmanem?

 8. ronix says:

  Całkiem ciekawy artykuł opisujący pracę barmana znajduje się tutaj: http://www.careego.pl/1089/zawod-barman/

 9. Paweł B. says:

  Daniel twoja książka “Tajemnice Pewności Barmana” – jak Ty to zrobiłeś?
  Materiał napisany w super stylu, bardzo motywuje, faktycznie dodał mi pewności – aż chce się działać.

  Ps.
  Już dwa dni po zakupie lałem swoje pierwsze piwo 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg