Jak Ci się wydaje? Kiedy zaczniesz działać?

On 22 February 2015, in Jak Zostać Barmanem, by Daniel Czepczyk

Też tak masz? Patrzysz na coś i po chwili stwierdzasz: Myliłem się! To jest zupełnie inne. Smakuje jak ogórek, a myślałem, że będzie jak marchewka! Istnieje jeden najlepszy sposób, aby przekonać się: jak Ci to smakuje. Wiesz jaki. Sprawdzenie. Nie wiesz jeszcze jak będziesz czuł się tworząc koktajle i nawiązując luźne relacje z gośćmi? Sprawdź to.

Wiesz czego się najbardziej żałuje w życiu? „Aaaa kurczę, chciałam być barmanką, ale jednak…dziadek stawiał zawsze na swoje, musiałam się podporządkować…” Smutne, prawda? Bardzo. Niespełnione marzenia są jak mięta: z czasem zaczynają smakować zaskakująco gorzko. Dlatego działamy! Wczoraj poznałem Michała, byłem zaskoczony – młody człowiek, a czuć, że wiele osiągnie w życiu. Może dlatego, że działa. Napisał do mnie, zadzwonił, pojechaliśmy na trzydzieste urodziny Oli i wszyscy byli zadowoleni.

Ola, bo jej goście docenili obecność barmanów i pragnęli zasmakować siedmiu różnych koktajli i pięciu różnych szotów w ilościach – trudnych do policzenia. 

Michał w jeden dzień zyskał pewność prawdziwego barmana, wypracował swój własny styl szejkowania i ogarniał temat na tyle dobrze, że sam mogłem zrobić sobie półgodzinną przerwę. 

Ja, bo Ola cieszyła się z naszej obecności jak małe dziecko, które znajduje wymarzony prezent pod poduszką (mimo, że prezent był na jej rachunek ;–)).

Ja, ponieważ Michał potwierdził moje metody szkolenia i od samego początku swojej przygody za barem – startuje z 1230 kilometrowym przyśpieszeniem.

Ja (znowu!), bo pomimo braku możliwości operowania szyją na prawo – dałem radę i nikt się nie zorientował, że jestem kontuzjowany. Praca za barem sprawia mi tyle radości, że zapominam o takich błahostkach. Aczkolwiek babcia mówi – po co się tak męczysz? Po co tak cały czas pracujesz? Lepiej zostań i poleż na kanapie, może ciasteczka? Ciasteczko poproszę, ale jem i biegnę prasować koszule do pracy, bo… Bo ja to kocham! 

Daniel Czepczyk, AngelEffectBar.pl

PS Możesz pokazać, że działasz zostawiając komentarz.

PPS Dobrego Dnia!

Autor bestselleru \"Tajemnice Pewności Barmana\", twórca Angel Effect Bar oraz Boskich Barmanów, od 7 lat szejkuje z uśmiechem koktajle, w wolnych chwilach maluje obrazy i delektuje się życiem. Daniel Czepczyk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg