Kurs barmański opinie

On 14 April 2011, in Jak Zostać Barmanem, by Daniel Czepczyk

Większośc osób zainteresowanym tematem “zostać barmanem” w pewnym momencie myśli o inwestycji w kurs barmański. Od razu mówię, że nie jestem przeciwnikiem kursów barmańskich. Ale uważam, że jest to jedna z dróg a nie jedyna, która doprowadzi Cię do zostania barmanem. Możesz pomyśleć o treningu indywidualnym, o pracy jako pomocnik barmana lub od razu iść na żywioł…wszystkie drogi mają plusy i minusy..o których mówię w wpisie jak zostać barmanem . 

Kiedyś jadąc pociągiem czytałem uważnie książkę. Nagle do mojego przedziału wsiadł tajemniczy pasażer, miał około 54 lat, widać, że lubiał wypić jak się okazało był kiedyś na kursie barmańskiej co więcej . . . 

Ale okey, postanawiasz iść na kurs barmański, na szkolenie do szkoły barmanów. Pytanie którą szkołe barmanów wybrać? 

Wbrew pozorom nie jest to taka oczywista oczywistość, bo konkurencja na tym rynku jest spora. Jednak jakość nie których kursów pozostawia wiele do życzenia. Zresztą w internecie istnieje kilka dyskusji na temat opini o kursach barmańskich, pewne osoby są zachwycone inne przyżekają, że już nigdy nie dadzą się oszukać w ten sposób. Dlatego musisz podejść do tego ostrożnie, gdy interesuje Cię kurs barmański Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku. Wpisujesz w google…. frazę kurs barmański Warszawa, szkoła barmanów Warszawa, kursy barmańskie Kraków, kurs barmański kraków a może jako mieszkaniec Poznania kurs barmański Poznań… jak wolisz. Po 0.3 sekundy dostajesz dostęp do 47 000 możliwości, różnych stron kursów barmańskich w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku. Pewne strony wzbudzają w Tobie zainteresowanie, piekielną ciekawość inne powodują, że automatycznie uciekasz z danego adresu. Po chwili uświadamiasz sobie, że kursy barmańskie w Polsce dobrze się rozwijają bo istnieje sporo szkół barmańskich. 

Możesz zapisać się na kurs barmański w szkole barmanów, koszt 650 zł za 4 dni gdzie w ciągu dnia sam zrobisz około 5 drinków. Wypijesz drugie tyle, na koniec czeka Cię dosyć prosty egzamin i co dziwne po egzaminie teoretycznym, staniesz przed egzaminem praktycznym, który polega na odpytaniu uczestnika. Czyli egzamin to tylko teoria, brak praktycznego sprawdzenia tak jakby firma oszczędzała na alkoholach. Plus tej szkoły barmanów to doskonały marketing, szczególnie dobrze zareklamowane strony 24 h na dobe. To powoduje, że każdy adept tej sztuki siłą rzeczy trafia na ten ich stronę nie ważne czy szuka kurs barmański Warszawa, kurs barmański Kraków, kurs barmański Poznań, kurs barmański Gdańsk. 

Kolejna opcja to MSBIS, koszt kursu 550 zł za 4 dni. Mimo wszystko polecam Ci tą szkołę barmanów, może dlatego, że w niej pracownikom bardziej zależy na nabyciu pewności przez ich klientów. Może dlatego dostajesz butelki z barwioną wodą i rozwijasz swoją wyobrażnie robiąc drinki z użyciem wody, niebieskiej,  białej, czerwonej i tak dalej. Może również z tego względu czeka na ciebie znacznie trudniejszy egzamin niż w przypadku szkoły barmanów i siłą rzeczy musisz nauczyć się teori i praktyki. Za barwniki Minus, za poziom egzamin Plus. MSBIS również ma swoje placówki w największych miastach w Polsce. 

Polski instytut sztuki barmańskiej to najbardziej klasyczna szkoła barmanów z wszystkich, może pochwalić się rekomendacją Stowarzyszenia Polskich Barmanów, ceną za 7-dniowy kurs 610 zł. Osobiście uważam, że w twoim wypadku są lepsze miejsca na szkolenie barmańskie warszawie, krakowie, poznaniu, gdańsku. 

Możesz również wybrać centrum szkolenia barmanów jednak o niej nie mam zdania. 

Gdy jesteś z Krakowa, masz więcej możliwości bo możesz zaufać galicyjskiej szkole smaku, krakowskiej szkole restauratorów. Kilka moich znajomych oraz mniej znanych mi osób skorzystało z ich oferty. Zbierając wszystkie opinie o ich kursach barmańskich w całość, mogę stwierdzić, że charakteryzują się dobrą zabawą, przyjemną nauką, i niestety małą ilością drinków do samodzielnego przyżądzenia. 

Podsumowując, każda szkoła barmanów ma swoje plusy i minusy. Ogólnie umożliwiają zbyt mało praktyki uczestnikom, no może z wyjątkiem MSBIS. Dlatego to kurs barmański w tej szkole…polecam Ci osobiście. Myślę, że przeżyjesz z tymi barwnikami 🙂 

Ps. Tajemniczy pasażer okazał się zawodowym barmanem, który szkolił kiedyś młodszych kolegów i koleżanki. Jego zdaniem najważniejsza jest praktyka! Opini o kursie barmańskim, nie chciał mi zdradzić. 

Autor bestselleru \"Tajemnice Pewności Barmana\", twórca Angel Effect Bar oraz Boskich Barmanów, od 7 lat szejkuje z uśmiechem koktajle, w wolnych chwilach maluje obrazy i delektuje się życiem. Daniel Czepczyk

One Response to Kurs barmański opinie

  1. […] w brańzy szkół barmanów można doświadczyć innych testów teoretycznych i części praktycznej. Aby wybrać swoją […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg