“ZNOWU NIE MA BILONU?”

On 1 November 2015, in Jak Zostać Barmanem, by Daniel Czepczyk

Znasz juz to uczucie? 7 osób czeka przy barze aby zamówić najlepsze koktajle na świecie z Twoich rąk. Nagle uświadamiasz sobie – brak bilonu. Nie ma drobnych w kasie. Nie masz jak zwracać gościom ich pieniądze. Moze myślisz – ahh będą lepsze napiwki. Jeśli czytałeś moją książkę – Tajemnice Pewności Barmana. To znasz ten sprytny manewr, który potrafi potroić sumę Twoich tipów. (Szczególnie gdy pracujesz w turystycznym lub prestiżowym lokalu.) Jednak prawdziwy brak bilonu to 1 z 7 koszmarów barmanów na całym świecie. Faktycznie to głupia sytuacja. Możesz powiedzieć, że to wina Twojego szefa. Nie ma drobniaków nie ma pracy. Kasujesz gości jedynie kartą. Jeśli podoba Ci się takie rozwiazanie to nie czytaj dalej. To nie dla Ciebie.

Zrzut ekranu 2015-11-1 o 01.17.35

 

Zapytasz co robi większość doświadczonych barmanów, którzy pracują z jakiś przyczyn stale w 1 barze. Nie mając kłopotu ciągłych wypowiedzeń. Bawiąc się w podróżnika, który co 35 dni zmienia prace.

Chodzą z sakiewką. Pełną złotych monet. Jak w tej piosence. Gdy brakuje bilonu. Wystarczy 30 sekund aby był to problem przeszłości.Właściciele lokali kochają takich pracownikow.Czy chciałoby Ci się każdego dnia chodzić do banku po drobne ? Bogatym szefom popularnych klubów też się nie chce.

Pytanie za 10 punktów. Wiesz kiedy brak żelastwa to najlepszy widok otwierając kasę ? Wyobraź sobie, że zamykasz dobę. . Jak mawia mój przyjaciel Alex, który prowadzi własny lokal ” Ważne aby szmal się zgadzał “I gdy ma się zgadzać szmal. Nie ma milszego widoku niż kasa pełna łatwopoliczalnych banknotów.

Daniel Czepczyk,

Autor bestselleru \"Tajemnice Pewności Barmana\", twórca Angel Effect Bar oraz Boskich Barmanów, od 7 lat szejkuje z uśmiechem koktajle, w wolnych chwilach maluje obrazy i delektuje się życiem. Daniel Czepczyk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This Blog will give regular Commentators DoFollow Status. Implemented from IT Blögg